Walory monet bulionowych, którym trudno zaprzeczyć

Lokowanie środków w kruszce różnego rodzaju, na przestrzeni lat, przybierało różne formy. Taką, na którą z całą pewnością warto zwrócić uwagę, są właśnie kruszce inwestycyjne. Tutaj pomówimy nieco o plusach wyboru numizmatów bulionowych.

Najpierw jednak, wypadałoby chyba poświęcić kilka zdań specyfice tego typu monet. Tu najłatwiej będzie chyba porównać je z takimi, jakie na co dzień znajdują się w portfelach. Podczas gdy tu o ich wartości stanowi wygrawerowany tam nominał, tu jest inaczej. Monety bulionowe odróżnia bowiem ilość lub część uncji, jaka zawiera się w każdej z nich. Cenę ustala się z kolei, bazując na globalnych notowaniach kruszców. Jedną z najistotniejszych tego typu giełd, jest ta zlokalizowana w Londynie. Znana jest ona pod nazwą Bullion Market Association.

Skoro już powiedzieliśmy nieco o charakterystyce, teraz wypada chyba także o pierwszej zalecie. Z pewnością jest nią różnorodność. Zawiera się ona w dwóch aspektach. Jest to: dobór kruszców oraz obecne na rynku nominały. W tym pierwszym przypadku, warto bowiem wiedzieć, że używa się tu nie tylko złota. Mennice wykorzystują równie na przykład złoto, platynę, a nawet pallad. Prawdziwym rekordzistą, jeśli idzie o ilość wykorzystywanych kruszców, bezsprzecznie jest seria Klonowy Liść. Swój rynkowy debiut zaliczyła ona w 1979 roku. W jej ramach, klienci otrzymują monety we wszystkich z wymienionych tu wyżej wariantach kruszców. Równie ciekawie ma się sprawa z nominałami, do których teraz wrócimy. Najczęściej spotykaną opcją w przypadku najwyższych wartości, jest jedna uncja trojańska. Jednak są w tym względzie wyjątki. Warto tu napomknąć choćby o australijskiej serii Gold Nugget. W tym wypadku, w regularnej sprzedaży, znajdziemy nawet kilogramowe monety! Tak duży wybór pozwala naprawdę mocno rozbudować inwestycyjne portfolio. Nawet, jeśli początkowo środki nie są zbyt duże. W tym wypadku, najlepszym chyba wyborem, będzie zakup najmniejszego egzemplarza, w ramach austriackiej serii Filharmonik. Jest nim równowartość 1/25 uncji kruszcu. Monety o tym nominale, zaliczyły swój debiut, osiem lat temu.

Opisując monety lokacyjne, nie sposób wspomnieć, że posiadają one także niemały wymiar kolekcjonerski. Powód takiego stanu rzeczy, jest bardzo prosty. Wiele monet prezentuje naprawdę duży kunszt. W tym wypadku, godna wymienienia jest choćby amerykańska moneta Gold Eagle. Jej przewodnim motywem, jest stado orłów. Całość serii bez najmniejszych wątpliwości wykonano naprawdę świetnie. Jednak niemal wszystkie wymienione tutaj monety, powinny przypaść do gustu, naprawdę wielu spośród kolekcjonerów. Również ten sektor rynku, może się okazać szansą, do pomnożenia kapitału. Tutaj warto jednak pamiętać, by przed sprzedażą, przeprowadzić research cenowy. Pozwoli to nieco ułatwić sobie start, jeśli idzie o negocjowanie wartości poszczególnych egzemplarzy w ramach konkretnych serii.

Jeśli interesują Cie złote inwestycje, a w szczególności oferta na złote sztabki czy monety bulionowe, warto zapoznać się ze stroną internetową firmy Tavex, która od ponad 30 lat działa na polskim rynku metali szlachetnych. To właśnie tam dostaniemy sztabki czy monety bulionowe dostępne od ręki w salonach w całej Polsce lub z wysyłką w ciągu 24godzin! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj