Jak założyć własną firmę? Działalność gospodarcza krok po kroku

Nie każdy chce pracować na etacie

Praca etatowa nie jest dla każdego. To praca dla osób, które chcą mieć poczucie bezpieczeństwa. Jednak są ludzie, którzy pragną zarabiać na własny rachunek i mogą wówczas założyć działalność gospodarczą. Taka decyzja wymaga bardzo wielu solidnych działań,  krok po kroku je tutaj opiszemy.

Najpierw trzeba zarejestrować działalność

Rejestracja działalności gospodarczej wymaga zgłoszenia w odpowiednich urzędach. Należy wybrać się do urzędu skarbowego i tam zgłosić działalność. Konieczne jest uzyskanie numerów REGON i NIP dla firmy. Są one niezbędne do funkcjonowania firmy. Kolejnym etapem jest założenie firmowego konta, na które będą wpływać pieniądze za realizowane przez firmę działania, a z którego płacone będą także rachunki. Jest to konieczność i na tym zawsze należy bazować. Bez firmowego konta firma nie może działać.

Siedziba firmy

Firma musi mieć też swoją siedzibę, czyli firmowy adres. Jest to konieczność. Może to być własne lub wynajęte biuro. Można też zarejestrować firmę pod adresem domowym, ale to o wiele mniej wygodne rozwiązanie. Lepiej zadbać o działanie firmy od samego początku.

Mała firma potrzebuje dobrej księgowej

Zatrudnianie księgowej na etacie jest bez sensu. Warto zatem wynająć biuro rachunkowe, podpisać umowę i zlecać prowadzenie wszelkich operacji finansowych biuru. Miesięczne oraz roczne rozliczenia podatkowe będą należały do takiej firmy.

Niezbędne są także kody PKD, zgodne z rodzajem prowadzonej działalności, oraz wybór formy opodatkowania.

Gdy wszystkie formalności zostaną przeprowadzone to wówczas można spokojnie zacząć prowadzić działalność, promować ją i zarabiać całkiem niezłe pieniądze. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ firmę zakłada się dla osiągnięcia niezłego zysku. Jest to podstawowy cel działalności każdej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj