Jak napisać CV? – Co powinno zawierać dobre CV?

CV to jeden z ważniejszych etapów, które mają wpływ na to, czy otrzymamy pracę, o którą się staramy czy też niestety nam się to nie uda. Mając taką świadomość, musimy jak najlepiej przygotować nasze CV, aby zachęcić pracodawcę do dalszego kontaktu z nami, do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Co zrobić, aby nasze CV zostało zauważone? Jak je przygotować, aby było po prostu dobre i kompletne? W tym artykule przedstawimy konkretne rady z tym związane.

Dobre CV to podstawa

Od dobrego CV zależy naprawdę bardzo dużo. Jest to pierwsza informacja na nasz temat, która trafia do osoby rekrutującej do pracy. Trzeba więc tak przygotować życiorys, aby zrobił on wrażenie na naszym przyszłym pracodawcy, aby zachęcił go do zaproszenia na rozmowę. W CV konieczne jest, aby zamieszczać tylko prawdziwe informacje na nasz temat. Kłamstwo ma krótkie nogi i czasem może wyjść na jaw szybciej, niż się spodziewamy. Jeśli umieścisz w swoim CV zdjęcie, to zadbaj o to, aby było ono profesjonalne i żeby pokazywało Cię, jako osobę rzetelną, która wzbudza zaufanie. Koniecznie sprawdź także przygotowany życiorys pod względem ortograficznym, musi być napisany formalnie.

Jak powinno wyglądać dobre CV

Pierwsze informacje, jakie należy umieścić w CV to dane kontaktowe, takie jak numer telefonu, adres oraz e-mail. Najważniejszą częścią CV jest doświadczenie zawodowe, dlatego warto informacje na ten temat umieścić przed wykształceniem. Warto podać tutaj także coś więcej niż nazwę firmy czy wykonywane stanowisko. Można pochwalić się sukcesami, jakie udało nam się w danej firmie osiągnąć. Pamiętaj, że tutaj powinna działać zasada odwróconej chronologii, czyli najpierw wpisujemy bardziej aktualne wydarzenia. Pisząc o wykształceniu, napisz o ukończonych studiach. Warto w tym miejscu dodać także informacje o ukończonych kursach, szkoleniach i zdobytych tam umiejętnościach. Nie zapomnij na końcu dodać załącznika o zgodzie na przetwarzane danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj