Dlaczego warto założyć firmowy profil na FaceBook?

W ostatnim czasie gospodarka w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie. Spowodowane jest to łatwą procedurą rejestracji działalności, popularnością tej formy współpracy z innymi podmiotami, a także szerokim spektrum marketingu. Popularnie mówi się, że reklama jest motorem biznesu. Swoją firmę można reklamować za pośrednictwem radia, prasy oraz telewizji. Są to jednak media angażujące duże środki finansowe. Jednym z najbardziej popularnych nośników informacji oraz reklamy są portale społecznościowe.

Zalety profilu naszej firmy na Facebooku

Do jednych z najbardziej popularnych platform społecznościowych należy Facebook. Profil firmowy będzie tam w pełni dostępny, a jego założenie zajmie kilka minut. Oto kilka podstawowych korzyści płynących z takiego rozwiązania:

1. Właściwie nieograniczona dostępność dla wszystkich użytkowników. Każdy, kto posiada konto użytkownika na Facebooku, ma możliwość przeglądania naszego profilu firmowego, pisania wiadomości, dodawania postów i kontaktów. Nawet osoby, które nie posiadają profilu, mogą w nieco uproszczonej wersji przeglądać nasze konto.

2. Bezpłatny profil firmowy i reklama. Jak wspomniano, Facebook to jedno z niewielu mass mediów, którego prowadzenie nie pociąga za sobą właściwie żadnych kosztów. Oczywiście, jest możliwe umieszczenie na nim bardziej zaawansowanych reklam i obsługi, na przykład sklepu internetowego za odpowiednią opłatą, jednak dla podstawowej działalności jest on bezpłatny.

3. Dostępność w każdym miejscu na świecie. Korzystanie z tego popularnego portalu społecznościowego jest możliwe właściwie wszędzie, gdzie jest dostęp do Internetu. Zatem, zarówno użytkownicy mogą mieć dostęp do naszego profilu firmowego 24 godziny na dobę, jak i również my możemy redagować jego treści non stop.

4. Jak wskazują statystyki, coraz większa liczba osób rezygnuje z posiadania telewizorów. Coraz mniej osób czyta gazety, radia natomiast słuchamy głównie w samochodzie. Facebook, natomiast, jest jedną z najczęściej przeglądanych aplikacji na świecie. Jeśli więc pokazać się światu to właśnie w tym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj